Secopedia

NATO hangi amaçla kurulmuştur?

Yazıyı Paylaşın

Türkiye Çalışmaları Merkezi (#CTRS) bünyesinde ve Uluslararası İlişkiler Konseyi (#uik) ortaklığında yürütülen “Kavram Avcıları: Yeni Başlayanlar için Video Serisi” projesi kapsamında Uluslararası İlişkiler, güvenlik vb. alanlarına dair temel kavramları sizler için alanın önde gelen uzmanlarına sorduk.

Düzenli aralıklarla ctrs.khas.edu.tr veya www.uik.org.tr internet sitesi ile sosyal medya hesaplarımızdan sizlerle paylaşacağımız kısa videolar aracılığıyla, temel kavramlara dair Türkçe kaynak eksikliğini gidermeye de katkı sağlayacak kalıcı bir kısa video arşivi oluşturmayı hedefliyoruz.

Bu çerçevede, sizler için Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Prof. Dr. Serhat Güvenç’e sorduk:
Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) nedir, hangi amaçla kurulmuştur?

Yazıyı Paylaşın
Infocast Projesi
Geleneksel Olmayan Güvenlik Çalışmaları
2024 © Global Academy. Tüm hakları saklıdır. Secopedia’da yayımlanan çalışmalarda ifade edilen görüşler yalnızca katkı verenlere aittir ve portal editörleri, yayın kurulu, Global Academy veya UİK tarafından onaylandığı anlamına gelmez.
© Global Academy. All rights reserved. Opinions expressed in works published by Secopedia belong to the contributors and do not imply endorsement by the Global Academy, IRCT, Editorial Board, or the Editors.
2024 © Global Academy. Tüm hakları saklıdır. Designed and developed by brain.work