Secopedia

Güvenlik Ansiklopedisi

Hakkında

Güvenlik Ansiklopedisi, Uluslararası İlişkilerde güvenlik konusuyla ilgili kavramları bünyesinde toplayan bir çevrimiçi ansiklopedidir.

Secopedia-Çevrimiçi Güvenlik Ansiklopedisi, Uluslararası İlişkilerin temel konuları arasında yer alan güvenlik konusunu kapsamlı ve çok-boyutlu şekilde okuyucularına sunan yeni nesil dijital ansiklopedidir.

Secopedia, geleneksel olarak devlet güvenliği ve savaşla özdeşleşen askeri konuların ötesine geçen genişletilmiş bir güvenlik anlaşıyla çevreden ekonomik güvenliğe, siber meselelerden gıda kıtlığına, uluslararası güvenlik kuruluşlarından devletlerin güvenlik politikalarına kadar geniş bir yelpazede ilgililere yazılı, görsel ve işitsel içerik sunmaktadır.

Uluslararası güvenlik içerikleriyle ilgilenenler veya ilişkili konular hakkında bilgilenmek isteyenler, Secopedia’da konunun uzmanları tarafından yazılan geleneksel ansiklopedik bilgiye ek olarak, bilgilendirici videolar, dijital ses dosyaları (podcasts), güvenlikle ilgili çevrimiçi dersler, konuşmalar, söyleşiler ile ele alınan konularla ilgili akademik kaynaklar, belgesel, roman, şiir, şarkı, dizi ve film önerilerine kadar geniş bir içeriğe ulaşabilirler.

Secopedia, alanında uzman katkı sağlayıcılarımızın sunduğu bilgilerle, güvenliğin karmaşık dünyasını konunun uzmanı olmayanlara anlaşılır şekilde açıklarken, okuyucuları derin ve kapsamlı içeriklerle buluşturarak, güvenlik konusunda farkındalık yaratmayı hedeflemektedir. Secopedia, sadece bir ansiklopedi değil, aynı zamanda dijital dünyanın gerekleri doğrultusunda doğru bilgiye güvenilir, hızlı ve kolay erişilebilir bir referans kaynağıdır.

Yayın Kurulu

Mustafa Aydın, Kadir Has Üniversitesi
Serhat Güvenç, Kadir Has Üniversitesi
Özgür Özdamar, Bilkent Üniversitesi
Özlem Kayhan Pusane, Işık Üniversitesi
Deniz Şenol Sert, Özyeğin Üniversitesi
Özlem Tür, Ortadoğu Teknik Üniversitesi

Editör

Sinem Akgül Açıkmeşe, Kadir Has Üniversitesi

Yayın Koordinatörü

Erman Ermihan, Kadir Has Üniversitesi

Yeni Konu Öner

2024 © Global Academy. Tüm hakları saklıdır. Secopedia’da yayımlanan çalışmalarda ifade edilen görüşler yalnızca katkı verenlere aittir ve portal editörleri, yayın kurulu, Global Academy veya UİK tarafından onaylandığı anlamına gelmez.
© Global Academy. All rights reserved. Opinions expressed in works published by Secopedia belong to the contributors and do not imply endorsement by the Global Academy, IRCT, Editorial Board, or the Editors.
2024 © Global Academy. Tüm hakları saklıdır. Designed and developed by brain.work