Secopedia

Zorlayıcı Diplomasi Nedir?

Yazıyı Paylaşın

Center for Turkish Studies (#CTRS) ve Uluslararası İlişkiler Konseyi (#uik) ortaklığında yürütülen #KavramAvcıları projesi kapsamında sizler için Kadir Has Üniversitesi #Uluslararasıİlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Kasım Han’a sorduk:

Zorlayıcı Diplomasi (coercive diplomacy) Nedir?

“Kavram Avcıları: Yeni Başlayanlar için Video Serisi” projesi, #Uluslararasıİlişkiler ve #güvenlik alanındaki temel kavramlara dair bilgi ve Türkçe kaynak eksikliğinin giderilmesi amacıyla, Kadir Has Üniversitesi ve NATO Kamu Diplomasisi Birimi katkılarıyla hayata geçirilmiştir.

Proje kapsamında alanın önde gelen uzmanlarıyla yapılan kısa röportajlardan oluşan video arşivine ctrs.khas.edu.tr veya www.uik.org.tr internet sitesi ile sosyal medya hesaplarımız üzerinden erişebilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın
Infocast Projesi
Geleneksel Olmayan Güvenlik Çalışmaları
2024 © Global Academy. Tüm hakları saklıdır. Secopedia’da yayımlanan çalışmalarda ifade edilen görüşler yalnızca katkı verenlere aittir ve portal editörleri, yayın kurulu, Global Academy veya UİK tarafından onaylandığı anlamına gelmez.
© Global Academy. All rights reserved. Opinions expressed in works published by Secopedia belong to the contributors and do not imply endorsement by the Global Academy, IRCT, Editorial Board, or the Editors.
2024 © Global Academy. Tüm hakları saklıdır. Designed and developed by brain.work