Secopedia

TÜBAKOV Nedir?

Yazıyı Paylaşın

Türkiye Çalışmaları Merkezi (#CTRS) bünyesinde ve Uluslararası İlişkiler Konseyi (#uik) ortaklığında yürütülen #KavramAvcıları projesi kapsamında, “Türkiye Barışı Koruma Veri Tabanı”nın (TÜBAKOV) ne olduğunu TOBB ETÜ #SiyasetBilimi ve #Uluslararasıİlişkiler Bölümü öğretim üyesi ve proje yöneticisi Prof. Dr. Haldun Yalçınkaya’ya sorduk. Söz konusu siteye http://uik.org.tr/tubakov/ adresinden erişebilirsiniz.

Center for Turkish Studies (#CTRS) bünyesinde, Kadir Has Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Konseyi (#UİK) ve NATO Kamu Diplomasisi Birimi katkılarıyla yürütülen “Kavram Avcıları: Yeni Başlayanlar için Video Serisi” projesi, #Uluslararasıİlişkiler ve #güvenlik alanındaki temel kavramlara dair bilgi ve Türkçe kaynak eksikliğinin giderilmesi amacıyla hayata geçirilmiştir.

Proje kapsamında alanın önde gelen uzmanlarıyla yapılan kısa röportajlardan oluşan video arşivine ctrs.khas.edu.tr veya www.uik.org.tr internet sitesi ile sosyal medya hesaplarımız üzerinden erişebilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın
Infocast Projesi
Geleneksel Olmayan Güvenlik Çalışmaları
2024 © Global Academy. Tüm hakları saklıdır. Secopedia’da yayımlanan çalışmalarda ifade edilen görüşler yalnızca katkı verenlere aittir ve portal editörleri, yayın kurulu, Global Academy veya UİK tarafından onaylandığı anlamına gelmez.
© Global Academy. All rights reserved. Opinions expressed in works published by Secopedia belong to the contributors and do not imply endorsement by the Global Academy, IRCT, Editorial Board, or the Editors.
2024 © Global Academy. Tüm hakları saklıdır. Designed and developed by brain.work